O VÝCHOVĚ A VZDĚLÁVÁNÍ

O VÝCHOVĚ A VZDĚLÁVÁNÍ

O VÝCHOVĚ A VZDĚLÁVÁNÍ

O VÝCHOVĚ A VZDĚLÁVÁNÍ

O konferenci

Governance Institute každoročně pořádá konferenci s názvem O výchově a vzdělávání, která se koná v Emauzském klášteře v Praze. Cílovou skupinou účastníků jsou vedoucí pracovníci ve školství a pedagogičtí pracovníci na mateřských, základních a středních školách.
Témata přednášek a seminářů jsou každoročně zaměřeny na některé z problematik výuky, jako například psychologie dítěte, výuka v multikulturním prostředí, pedagogická komunikace se žáky a podobně. Konference je věnována pedagogům mateřských, základních a středních škol.

Organizace této akce se řídí heslem:
Investice do dětí je investicí do naší budoucnosti.

Konference O VÝCHOVĚ A VZDĚLÁVÁNÍ

Program konference

Anotace: Škola 21. století. O učitelích, současných dětech, o psychologii dítěte, co s agresí, násilím a schválnostmi.

Datum:           17. 10. 2017, od 9:00 h do 15:00 h
Místo:             Emauzský klášter,  Praha 2
Téma:             Škola 21. století

Určeno:  Pro vedoucí pracovníky a učitelé mateřských škol, základních škol a středních škol, kteří uvažují  o své pedagogické činnosti a hledají cesty jak ji vylepšit.

Cena: 990 Kč

Konference je akreditována MŠMT.

ČasTéma
08:30-09:00Prezence
09:00-09:10PaedDr. Marie Kramaříková – úvodní slovo
09:10-9:30host z MŠMT
9:30-10:45MUDr. Jakub Šimek
Deprese, úzkost a agresivita dětí. Jak na depresi a úzkost u učitelů.
10:45-12:00MUDr. Olga Kunertová
Vztahy na pracovišti
12:00-12:45Oběd
12:45-12:55Rozdělení účastníků do workshopů
13:00-14:30

Workshopy

 1. Mgr. Jana Hubová – Věda nás baví – praktické ukázky
 1. Mgr. Marie Rumlenová – Aromaterapie v praxi učitele nebo Jak může přírodní vůně podpořit psychiku a výkon. Praktický zážitkový dýchánek.
 1. Martina Vilma Kovářová – Výchova k podnikavosti

Změna programu vyhrazena

Téma Workshopů

Aromaterapie v praxi učitele neboli Jak může přírodní vůně podpořit psychiku a výkon. Praktický zážitkový dýchánek:
– Poznávání širokého spektra přírodních vůní
– Tvoření osobní vůně na míru pro každého účastníka:
Jaké přírodní vůně (esenciální oleje) použít v různých situacích?
– Povzbuzení – soustředění, energie
– Uvolnění – umění odpočívat
– Harmonizace – emoční rovnováha
Které vůně a kombinace jsou vhodné pro mě
– pro podporu zdraví, psychiky, pro krásu i potěšení…
Způsoby aplikace, bezpečné ředění.
V rámci workshopu si každý účastník odnese mini vzorek vůně ­ 1 až 2 esence v 2 ml lahvičce.
Možnost namíchání OSOBNÍ vůně po workshopu:
Účastníci si mohou po workshopu přijít namíchat individuální směs éterických olejů dle svých potřeb v praktickém roll on flakonu – 10 ml vůně za 300 Kč.

Profily řečníků

 • MUDr. Olga Kunertová– psychoterapeutka, 25 let praxe v oboru psychoterapie, absolvovala lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Absolvovala dlouhodobý výcvik ve skupinové psychoterapii, výcvik v ericksonovské terapii a hypnóze, mezinárodní vzdělávací program v Narativní psychoterapii vedený lektory Institutu narativní terapie v Londýně.

  V roce 1997 získala funkční specializaci v systematické psychoterapii a v roce 1998 osvědčení k výkonu lékařské praxe v oboru psychiatrie. Od roku 2001 byla akreditovaným supervizorem a lektorem komplexního výcviku v systemickém přístupu, organizovaného Institutem pro systemickou zkušenost – ISZ Praha, od roku 2017 vede vlastní psychoterapeutický výcvik, organizovaný Gaudia Institutem. Jejím hlavním zájmem jsou postmoderní přístupy k psychoterapii a práci s lidmi vůbec. Založila Psychoterapeutické centrum Gaudia, vzdělávcí instittu Gaudia a nezskovou organizace PRO Gaudia kde působí jako ředitelka a odborný garant.

 • MUDr. Jakub Šimek – psychiatr. Absolvoval studium medicíny na 1. lékařské fakultě Karlovy Univerzity v Praze. Klinické zkušenosti a odborné znalosti získává zejména v Psychiatrické léčebně v Bohnicích, dále pod vedením lektorů Institutu systemické zkušenosti v rámci psychoterapeutického výcviku a na Psychiatrické klinice 1.LF UK a VFN, kde postgraduálně studuje obor Psychologie a psychopatologie.

  Ve své odborné praxi se věnuje úzkosti, depresím, obavám a strachům, psychosomatickým potížím, anorexii, bulimii, chronické únavě a další.

 • Mgr. Jana Hubová – Věda nás baví – smyslem projektu VĚDA NÁS BAVÍ je poskytnout dětem zkušenosti s bádáním formou pravidelných kroužků. Děti se hravou a zábavnou formou seznámí s taji vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, přírodopis, inženýrství, strojírenství) a vyzkouší si, jaké to je, stát se alespoň na chvíli malým vědcem.

 • Mgr. Marie Rumlenová – vystudovala kulturologii na FFUK. Studovala autorské herectví na DAMU. Absolvovala řadu výcviků v osobním rozvoji, umělecké pedagogice a terapii. Patnáct let působí jako lektorka tvořivých a sebopoznávacích kurzů pro děti i dospělé. V současnosti pracuje jako lektorka komunikace a kouč. V této práci jí pomáhají i přírodní vůně. Tvoření s esenciálními oleji umožňuje spojení s přírodou, její krásou a sílou. Marie pořádá workshopy tvorby vlastního parfému. Vede tvořivé akce s přírodními vůněmi pro firmy a skupiny, nabízí individuální tvorbu podpůrných vůní pro jednotlivce, páry či rodiny.

 • Martina Vilma Kovářová – výkonná ředitelka JA Czech. Vystudovala MBA program na University of New York in Prague. Pracovala v několika nadnárodních společnostech a řídila významné projekty pro investory a management zaměřené na rozvoj či změnu fungování společností.

  linkedin.com/in/martinavilma

Registrace na konferenci

Cena za účast na konferenci  je 990 Kč  za osobu. Konference je akreditována MŠMT. Účastníkům bude vystaven certifikát o absolvování konference.
Registrace na konferenci

ČASOPIS ENTER

ENTER – časopis pro výuku moderní korespondence Moderní manažer, nakupující, prodejce či asistentka ředitele. Časopis ENTER připraví všechny.

Vyučujícím i žákům ENTER pomůže udělat z výuky korespondence předmět moderní, užitečný, žáky milovaný a praxí akceptovaný.

Další vzdělávání

Governance Institute, o.s. si stanovilo za cíl podporovat zaměstnance státní správy v dalším vzdělávání zejména v otázkách práva.

Nabízíme všem zaměstnancům státní správy a neziskového sektoru podporu formou kompletních vzdělávacích programů, jednotlivých školení na relevantní oblasti nebo individuálních konzultací s odborníky pro konkrétní pracovníky.

Kontaktní údaje

GOVIN GROUP    IČ: 05652553
Governance Institute   IČ: 01263781
 
Na Poříčí 1047/26
110 00 Praha 1
 
Mobil: +420 739 304 628

Kde nás najdete

ChinaEnglish